MISJACelem działalności firmy Kosmos jest pomaganie osobom niepełnosprawnym w powrocie za kierownicę lub zdobycie uprawnień i umiejętności pozwalających na prowadzenie samochodu. Jak wielkie znaczenie ma możliwość prowadzenia auta przez osoby niepełnosprawnie, wiedzą tylko oni sami. Mnóstwo barier, poczucie negatywnej samooceny, nieżyczliwe postrzeganie przez świat zewnętrzny, powodują zamykanie się we własnym świecie. W przezwyciężaniu tych zjawisk często potrzebny jest bezpośredni kontakt społeczny, a w związku tym mobilność. Wykonywanie czynności zawodowych w miejscu pracy, potrzeba zrobienia zakupów, udania się do urzędów, instytucji czy dóbr kultury, odwiedzenia znajomych, rodziny wymaga również mobilności.

Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom wielu osobom niepełnosprawnym w osiąganiu marzeń oraz w pokonywaniu barier poprzez zajęcia przystosowujące do prowadzenia zaadaptowanego samochodu.

Chcemy pokazać, że TY TEŻ MOŻESZ prowadzić auto. Specjalistyczne adaptacje w aucie pozwalają na „zastąpienie” wielu funkcji. Z pozoru niemożliwe czynności stają się wykonalne.

Mamy doskonale przystosowane auto szkoleniowe, na którym sprawdzicie Państwo swoje możliwości oraz dopasujemy optymalne rozwiązania dla Waszych specyficznych potrzeb. Służymy pomocą w określeniu indywidualnego sposobu adaptacji auta, uwzględniającego rodzaj dysfunkcji, określony model samochodu czy zasobność portfela.

Nasz zespół, złożony ze świetnych fachowców pomoże w pokonaniu wszelkich trudności. Jesteśmy po to, abyście Państwo mogli zacząć samodzielnie, bezpiecznie i skutecznie poruszać się po drogach własnym samochodem.

 

 

TY TEŻ MOŻESZ PROWADZIĆ!