O NAS


Założycielem firmy i pomysłodawcą jest Piotr Kosmowski, który na skutek udaru pnia mózgu i rdzenia przedłużonego stał się osobą niepełnosprawną. Był całkowicie sparaliżowany lewostronnie, lecz w wyniku intensywnej i długotrwałej rehabilitacji osiągnął zadowalającą sprawność. Następnie uzyskał uprawnienie Instruktora Nauki Jazdy kat. B, aby podjąć szkolenia osób niepełnosprawnych w tym zakresie.

Szkolenia nauki jazdy prowadzone są przez Joannę Piątkiewicz i Piotra Kosmowskiego.

Joanna Piątkiewicz jest doświadczoną instruktorką, doskonale przygotowaną profesjonalistką zarówno w kwestii szkoleń jak również do współpracy z osobami niepełnosprawnymi. Pani Joanna posiada duży zasób wiedzy praktycznej egzaminacyjnej, jako uczestniczka kursu kwalifikacyjnego na egzaminatora.

Joanna Piątkiewicz specjalizuje się w prowadzeniu szkoleń na prawo jazdy. Piotr Kosmowski specjalizuje się w prowadzeniu szkoleń POWRÓT i ADAPTACJA.

Siedziba firmy jest zlokalizowana w Warszawie, w Dzielnicy Białołęka. Zakres terytorialny działania to Warszawa oraz bliskie okolice, natomiast istnieje możliwość wykonywania szkoleń poza tym obszarem. Oferowane przez nas programy szkolenia są tutaj.

Do szkolenia i prezentacji posiadamy zaadaptowany samochód Toyota Yaris Sedan. Jest to auto znacznie większe od Yarisów powszechnie spotykanych na naszych drogach. Jest szersze, co pozwala na znaczną swobodę ruchów oraz współpracę z urządzeniami adaptacyjnymi. Posiada duży bagażnik, w którym zmieści się złożony wózek inwalidzki. Jest wyposażona w pełni zautomatyzowaną skrzynię biegów, ponieważ jest to podstawowy warunek osprzętu dla osoby niepełnosprawnej ruchowo. Urządzenia adaptacyjne pozwalają na bezproblemowe prowadzenie auta przez osoby o różnych dysfunkcjach ruchu (lewej nogi i lewej ręki, prawej nogi i prawej ręki, obu kończyn dolnych lub z dysfunkcją jednej kończyny).

 

 

TY TEŻ MOŻESZ PROWADZIĆ!